02 Ekim 2023 Pazartesi

Sosyal Medya

Son Eklenenler

Müslüman'ın Diyeti

Kemâl Özer, 'Müslüman'ın Diyeti' kitabında Hz. Muhammed (ﷺ)’in sünnetinin güncel bilgi ile harmanlanmış hâlini sunuyor.
08 Nisan 2023 12:33
İslam, sadece Müslümanların değil tüm insanların ve diğer tüm canlıların gıdasıyla, beslenmesiyle, sağlığıyla ve geleceğiyle ilgilenir. Bu eser de şifa arayanlara, iyileşmek isteyenlere, az yemeyi başaramayanlara, hazcı tüketimden sıkılanlara ve hayatında ‘temiz’ bir sayfa açmak isteyen herkese Hz. Muhammed Mustafa (ﷺ)’in sünnetinin güncel bilgi ile harmanlanmış hâlini sunuyor.

Kemâl Özer bu çalışmada haz eksenli tüketim biçiminin ve kirletilmiş gıdaların; şişmanlık, obezite, kısırlık ve diğer hastalıklarla olan ilişkisini ele alıyor.

İnsanları şişmanlıktan ve mutsuzluktan kurtarmak için Sünnet-i Seniyye merkezli ‘temiz ve sağlıklı’ bir beslenme modeli kuruyor.

Nefsinizi, az ve öz yemeye ikna etmenin yolunu gösteriyor.

Kur’an-ı Kerim’de emredilen ve Hz. Peygamber (ﷺ)’in de bilfiil hayatında uyguladığı ‘doğru beslenme usûlleri’ni açıklıyor.

‘İslam’ın mutfağı’nı ve ‘Hz. Peygamber’in yeme-içme prensipleri’ni daha önce benzeri yapılmamış bir bütünlükle derliyor.

Sünnet-i Seniyyeden âdâb-ı muâşerete, mizaçtan kan gruplarına, obeziteden kısırlığa, can, akıl, mal, din ve neslin muhafazası umdesinden oruç ibadetine dek cevabı merak edilen pek çok husus ele alınıyor.

Kemâl Özer özetle diyor ki: Sofranız, Hz. Peygamber (ﷺ)’in de yiyebileceği bir sofra olmalı!


Teknik Özellikler:
Yazar: Kemal Özer
ISBN: 978-605-4325-89-4
1. baskı: Mayıs 2012 - HayyKitap
1. baskı: Mayıs 2023 - Ketebe (Gözden geçirilmiş baskı)

TÜRKİYE TEMİN YERLERİ
KETEBE
BİRLİKTE DAĞITIM
KİTAPYURDU
Amazon Türkiye

GLOBAL TEMİN YERLERİ
Kitapyurdu AVRUPA
AMAZON Global
 
Ayrıca kitap dükkânlarından talep edebilirsiniz.

Not: Bazı sitelerde müteveffa marksist görüşlü Kemal Özer'e ait kitaplarda listlenmektedir. Lütfen tercihinizi yaparken bu ikazı dikkate alınız.
 
Yorum Yap
Diğer İçerikler