23 Haziran 2024 Pazar

Sosyal Medya

Son Eklenenler

Hurma Risâlesi

Kemâl Özer'in Hurma Risâlesi' de sıra dışı bir eser. Arap dünyasında bile hurma ile ilgili bu muhtevada bir kitap neşredilmiş değil. Hurmaya dair Ayet-i Kerimelerden Hadis-i Şeriflere, ilmî araştırmalardan ticari değerine dek hemen her husus ele alınıyor.
30 Nisan 2023 15:49
Ramazan-ı Şerife eriştiğimiz ve mübarek günlerde Kemal Özer’in Hurma Risâlesi, iftarların vazgeçilmezi hurmayı bir başka gözle görmemizi sağlıyor.

Hurma Risâlesi okuyucuyu sağlıklı beslenmeye, şifa bulmaya, ‘hurma’ yemeye davet ediyor! Mucize meyve ‘hurma’yı A’dan Z’ye tanıtan Özer, hurmanın zengin içeriğinden, İslam dinindeki öneminden, içinde şifa deposu hurma meyvesinin yer aldığı tariflerden, hangi zararlı besinlere alternatif olduğundan ve faydalarından bahsederek, hurmanın çağımızın en büyük problemlerine “Anti-diyabet, Anti-oksidan, Anti-kanser, Anti-mikrobiyal ve Üreme destekleyici” özellikleriyle çare olduğunu bildiriyor!

Kemâl Özer eser hakkında şunları söylüyor:

“Bu çalışmamızda hurmanın besleyiciliği ve hafızayı güçlendirmesinin yanı sıra iktidarsızlık, kısırlık, kanser, diyabet, ülser, yüksek tansiyon, böbrek rahatsızlıkları gibi hastalıklara etkisi ele alınıyor. Hurma hakkındaki kelime zenginliği, hurma türlerinin isimleri, bebeğin doğar doğmaz hurma ile tahnîk edilmesi, hurma ilkâhı, gebelikle irtibatı gibi hususlar ‘efrâdını câmi, ağyârını mâni’ sayılabilecek bir şekilde dercedilmeye çalışıldı. Bu husus öylesine derya deniz ki, elbette daha fazlası da gerektir.”

Teknik Özellikler:
Yazar: Kemal Özer
ISBN: 978 625 8094 23 7
1. baskı: Mart 2022

TÜRKİYE TEMİN YERLERİ
KETEBE
BİRLİKTE DAĞITIM
KİTAPYURDU
Amazon Türkiye

GLOBAL TEMİN YERLERİ
Kitapyurdu AVRUPA
AMAZON Global
 
Ayrıca kitap dükkânlarından talep edebilirsiniz.

Not: Bazı sitelerde müteveffa marksist görüşlü Kemâl Özer'e ait kitaplarda listlenmektedir. Lütfen tercihinizi yaparken bu ikazı dikkate alınız.
Yorum Yap
Diğer İçerikler