02 Ekim 2023 Pazartesi

Sosyal Medya

Son Eklenenler

Asla başaramazsınız!

Gerçek Hayat Dergisinin 1 Mart 2022, 1077. sayı editör yazısı
15 Mart 2022 15:04
Tek uğraşları saldırmak…

Hedefleri; İslam, Türkiye, Erdoğan ve kendileri gibi düşünmeyen herkes…  Amaçlarına ulaşmak için her vâsıtayı meşru görüyorlar. Kendi mahallelerinden bile olsa kendileri gibi düşünmeyen herkesi düşman olarak telakki ediyorlar.

‘Türkiye’ dememek için ‘Erdoğan’, İslam dememek için ‘şeriat’ diyorlar. Gâvurun en aşağılığına gösterdikleri tahammülü, yaşadıkları memleketin insanına göstermiyorlar. Arap’tan, Afrikalıdan, Asyalının Müslüman olanından nefret ediyorlar.

Peki, kim bunlar?

Çoğunluğu Türk değil...
Kimi Kürt görünümlü Ermeni...
Kimi Ermeni görünümlü Yahudi...
Kimi Türk görünümlü Sabetayist... Kimi casus, kimi mason, kimi ateist, kimi PKK’lı veya PKK sever, kimi LGBT’ci, kimi liberal, kimi Amerikancı, kimi Rus veya Çin görünümlü İngilizci, kimi bilmem ne…


Hepsinin bir sahibi var. Kiminin ardında Almanya, kimininkinde İngiltere, kiminde ise İran ve Rusya... Kimini Amerika finanse ediyor, kimini de AB... İslam’ı kötülemek, Türkiye’ye diz çöktürmek ve Erdoğan’ı yok etmek için birlikte hareket ediyorlar. Ortak paydaları yalan!

Bunca düşmanlıklarına rağmen, sahiplerinin ödedikleri paralar öyle dudak uçuklatacak cinsten de değil. Belli ki ucuza satılmak da bunların özelliklerinden biri. Kim bilir üç kuruş fazla veren birine daha ne ‘hizmet’ sunarlar.

Türkiye’deki iş dünyasından, medyadan, siyasetten, akademiden, ‘sanat’ dünyasından, meslek odalarından, teröristlerden ve trollerden söz ediyoruz.

Yüzlerce siteleri var. Sosyal medyada oldukça aktifler. Sesleri, sayıları çok ve güçlü oldukları için değil, sosyal medya şirketlerinin bunları sürekli vitrininde tuttuğu için çok çıkıyor. Sosyal mecralar; bunların yalanlarından, İslam’a, Türkiye’ye, Erdoğan’a ve ahlâkî olan ne varsa saldırmalarından oldukça memnun. Bu yüzden bunlar hakkındaki şikâyetleri pek de umursamazlar. Çünkü ortak payda ve hedefleri aynı.

Sayfalarımızda bu güruhun gün geçtikçe artan saldırılarından bazı örnekler göreceksiniz.

Öte yandan Rus lider Putin, tek başına Ukrayna üzerinden Batı ile kedi-fare oyunu oynadı. Kendince Batının çıplaklığını da afişe ediyordu. Bir diğer hedefi ise NATO’yu çelişkilere sevk ederek, iç çatışmasını artırmak ve etkisiz kılmak, resmen olmasa bile fiilen dağıtmak üzerine kurulu gidiyordu.

Sıcak bir çatışmadan ziyade psikolojik harp yürütse kendisi için daha iyiydi ama oyuna geldi ve aptalca bir kararla savaş başlattı. Kazakistan’da yaptığı planlı hamle ile Türk Devletleri Teşkilatı’nı ölü doğuma sürüklemeye çalışan Putin, şimdi ise tek kararlı duruş sergileyen Türkiye ve Türklere saldırıyor. Yani Putin’in, savaşı Türkleri hedef göstererek yapmasının bir amacı da geçmişte kilisenin yaydığı ‘Türkler geliyor’ korkusu üzerinden Batı kamuoyunu etkilemek.

Bu da onun aptallığının bir başka nişanesi. Diğerleri gibi o da başaramayacak!

Kaldı ki ekonomisi önemli ölçüde enerjiye bağlı bir ülkenin bu denli aptalca işler yapması Ukrayna’dan ziyade kendi geleceği için büyük bir risk. Unutmayınız ki, Putin’in yenilmesi hem iktidarına hem de Rusya Federasyonu’nun dağılmasına yol açabilir. Şüphesiz bunu hem zaman gösterecek hem de Ukrayna ve destekçilerinin akıllıca politika ve çabalarına bağlı. Unutmayın piyasalar bu savaşı pek ciddiye almadı ve yarın birileri çıkıp enerji fiyatlarını dibe çekerse siz o zaman görün Putin’i ve Rusya sokaklarını.
 
Bir başka husus ise son yıllarda dünyada kenevir bitkisinin yeniden keşfine yönelik gelişmeler. Yetiştirmesi kolay, petrol türevli her üretim alanının en sağlıklı alternatifi olan bu bitki, Batılı kimya devleri ve lobilerince sadece bir ‘uyuşturucu maddesi’ gibi takdim edilerek önü kesilmişti. Kenevir, şu an dünyada hakkında en çok araştırma yapılan ve patent alınan bitki. Tıp, sağlıklı beslenme, gıda ve endüstrinin hemen her dalında kullanılan, çok kolay yetiştirilebilen ve en ekonomik malzeme sağlayan bu bitkiye yönelik yeniden ilgi ve uyanış var. İşte bu uyanış, özellikle de ülkemizde birilerini fena halde rahatsız etmişe benziyor. Bu yüzden medyaya gerçek ve akıl dışı bilgiler servis ediyorlar.

Kâğıt üretiminden gıda ambalajlarına, inşaattan kimyanın her dalına, toprağın temizlenmesinden çevrenin ve bitkilerin muhafazasına, radyasyondan korunmadan sağlıklı tekstil üretimine, insanın beslenmesinden sağlığının korunmasına, iplik sanayiinin her alanından gemiciliğe, elektronikten otomobile kısacası sanayinin her alanında sayısız amaçla kullanılan kenevir kısır çekişmelere veya kimya lobisinin oyununa gelinmemesi için meseleyi ‘Yuvarlak Masa’mıza taşıdık. Ortaya beğeneceğinizi umduğumuz bir mülâkat çıktı.

Ayrıca Çin’den Afrika’ya, Balkanlardan Ortadoğu’ya pek çok husus sayfalarımızda sizi bekliyor.

Vesselam!
Yorum Yap
Diğer İçerikler