02 Ekim 2023 Pazartesi

Sosyal Medya

Son Eklenenler

Ye Diklerimizin İçinde Ne Var?

Kemâl Özer, 'Yediklerimizin İçinde Ne Var?' isimli kitabında gıda ve ilaçlara eklenen tüm katkı maddelerini ipliğini pazara çıkarıyor.
08 Nisan 2023 12:48
'Yediklerimizin İçinde N(E) Var?
'Temiz' gıdalarla beslenmek isteyen herkes için eşsiz bir temel kaynak...

Beslenme, şefkatli anne ellerinden market raflarını ‘süsleyen’ sentetik gıdaların insafına terk edildiğinden beri sağlığımız da bozuldu.

Gıda sektörü son derece rasyonel: Daha çok kazanmak için ne gerekiyorsa yapıyor. Yiyeceklerin tabiî hallerine tahammül edemiyorlar! Çünkü bizim için sağlık demek olan bu tabiîlik onlar nezdinde pek ‘para’ etmiyor.

Büyük üreticiler ve onların emrindeki mühendisler, gıdaların raf ömrünü mümkün olduğunca uzatmak, bozulmalarını engellemek, rengini cazip kılmak, tadını değiştirmek, hacmini artırmak için gece gündüz çalışıyorlar.

Bu ‘yapay’ değişimi sağlamak için de ‘katkı maddeleri’ kullanıyorlar. Ama ‘küçük’ bir sorun var: Bu katkı maddeleri hem sağlığımızı, hem de insanlığın geleceğini çok ciddi şekilde tehdit ediyor.

Deccal Tabakta, Şeytan Ye Diyor ve Müslüman’ın Diyeti  kitaplarının yazarı, Gıda Hareketi Lideri Kemal Özer bu kitabında, endüstriyel yiyeceklerin janjanlı paketlerinin üzerinde mini minnacık puntolarla yazılan E kodlu katkı maddelerini inceliyor. A’dan Z’ye tüm katkı maddelerinin hangi kaynaktan elde edildiğini, hangi tip yiyeceklerde kullanıldığını ve risklerini anlatıyor.

Artık alışverişe çıkarken bu kitabı da yanınıza alın.

Yiyeceklerin etiketlerini dikkatlice okuyun, içindeki katkı maddesinin ne işe yaradığını (ya da hangi hastalıklara yol açtığını) bu kitaptan öğrenin.

Sonra bir an çocuğunuzu, sevdiklerinizi ve sağlığınızı düşünün. Vicdanınız el verirse alışverişe devam


Teknik Özellikler:
Yazar: Kemal Özer
ISBN: 978-605-5181-02-4
1. baskı: Kasım 2012 - HayyKitap

TÜRKİYE TEMİN YERLERİ
KETEBE
BİRLİKTE DAĞITIM
KİTAPYURDU
Amazon Türkiye

GLOBAL TEMİN YERLERİ
Kitapyurdu AVRUPA
AMAZON Global
 
Ayrıca kitap dükkânlarından talep edebilirsiniz.

Not: Bazı sitelerde müteveffa marksist görüşlü Kemal Özer'e ait kitaplarda listlenmektedir. Lütfen tercihinizi yaparken bu ikazı dikkate alınız.
Yorum Yap
Diğer İçerikler