Anasayfaİletişim
  • Kemal Özer Kimdir?
  • Makaleler
  • Fotoğraflar
  • Videolar
  • Kitaplar
  • Programlar
Konya’da doğdu. Çeşitli basın yayın kuruluşlarında çalıştı. Bilişim firmalarında yöneticilik yaptı. Halen Yeni Söz Gazetesi’nin Genel yayın Yönetmenliği görevini yürüyor. Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi’nin Başkanı. Yayınlanmış 8 kitabı var. Yeni Söz’de ve çeşitli mecmualarda yazıyor. 2014 FETA ‘Emanet’ ödülüne layık görüldü.

Turnusol kâğıdı Gazze...

Makaleler10 Şubat 2009 Salı

Gazze, önemli bir turnusol görevi ifâ etti. Safları netleştirdi. Kim kimdir öğrendik. Kuzu postuna bürünmüşleri… Kalemini ve dilini misket bombası gibi kullananları…

Üstelik hem dünyada hem de Türkiye’de.
 
Bu süreçte Mısır’ın nasıl Firavunluk yaptığını gördük. Ama Firavunluğun bile “şerefi” olmalıydı. Mısır’ın çağdaş firavunu, Uluslararası Ceza Mahkemesi savcısı tarafından kurulan insan hakları komitesinin Gazze'ye girişine engel olarak, bu “şerefi” bile ortadan kaldırdı. Şimdi Türkiye bu çağdaş firavunu ağırlayacak. Çok yazık...
 
CHP lideri ve MHP lideri hiç şaşırtmadılar. Baykal’ın muhalefet anlayışı orta da… Üzerinde durmaya değmez.
 
Devlet Bahçeli, “Türkiye'deki Gazze'ye (kardeşlerimize) destek mitinglerinin, teröre destek mitingine döndüğünü” iddia etmek gibi akla ziyan suçlamalar yaptı. Baykal ve Bahçeli vak’ası sosyal bir sorun. Ufuksuz bir siyasi macera…
 
DTP'li Ahmet Türk ise bir ülkede otuz yıla yakındır çocukları katleden PKK terör örgütü ile toprakları işgal edilmiş bir milletin partisi Hamas’ı mukayeseye kalkarak, en aptalca sözleri sarf etti.
 
Oysa PKK, Arz-ı Mevud’un alt yapısını hazırlayan bir taşeron ve İsrahell’in gayri meşru çocuğu değil midir? PKK, bebek katliamı nasıl yapılır İsrahell’den öğrenmemiş midir? Akılları mı ermiyor yahut cahiller mi kararı siz verin.
 
Zaman Gazetesi’nin bazı yazarları da bu çuvallamadan nasibini aldılar. Önce Abdulhamid Bilici döktürdü. Bilici, AK Parti'nin Halid Meşal’le görüşmesini “büyük bir risk” olarak niteleyerek, Hamas’a açık açık “terör örgütü” deme talihsizliğini gösterdi. Hamas'ı “hiçbir adım atmamak” ve “talihsiz”likle suçladı.
 
Büyük bir devletin topraklarını, miras yedi hayırsız üvey evlat gibi har vurup harman savuran İttihat ve Terakki çetelerini “akıllı”, Hamas’ı ise “akılsızlıkla” yaftalayan Zaman’dan Ahmet Selim ise güya Hamas’a “akıl” veriyor ve “Amerika'yı yenmeden İsrail'i yenemezsin. Bu, somut bir gerçek” diyerek mücadele azmini kırmaya kalkıyor. İsrahell’in aleyhine tek cümle yaz(a)mayan Selim, terör devletinin Şeyh Ahmet Yasin, Fethi Şikaki, Rantisi gibi suikastları yok sayıp Hamas’ı “işgalcilere suikast yapmakla” suçluyor. Çok yazık!
 
Bu talihsiz yazarlar ve yazılara en güzel cevap yine Zaman’dan geldi. Zaman yazarı Ahmed Şahin hoca, "Müslüman'ın derdiyle dertlenmeyen bizden değildir!" diyerek gerekli dersi verdi özellikle köşedaşlarına.
 
Şaşırtanlardan biri de hiç kuşkusuz Kanal7’ye ait Haber7 idi. Önce hem editör hem de yazarlık yapan Yaşar İliksiz, “İnadına Yahudi'den alış veriş yapıyorum!” diyerek boykot çağrılarını sulandırmaya kalkıştı. Gelen tepkiler üzerine “Bir Barbar hikayesi” başlıklı bir yazı daha kaleme alarak, eleştiren okurlarına “barbar” demeye kalktı.
 
Haber7 Yazarı Fatih Baykan, “İsrail için sıradışı bir yazı” başlıklı sıradan yazısında, önce İsrahell adlı terör yuvalanmasını bir “devlet” olarak kabul ediyor, sonra “Filistin halkını topraklarını Siyonistlere satma” gibi “bayağı” bir iftira ile suçlayarak, kirli dezenformasyona katkı sunuyor. Doğru dürüst üç beş kitap karıştırabilseydi bu kulaktan duyma bilgileri yazmayacağından emindim. Ama söz çıktı mı kalem yazdı mı geri dönülmez.
 
Osman Özsoy. Profesör. Yine Haber7 ve aynı zamanda Bugün yazarı. İçeriği başlıkları kadar doyurucu olmasa da, yazılarına ilgi çekici başlıklar koymakla tanınır. Yeni Şafak’ın promosyon olarak dağıttığı “Geleceğin Meslekleri” gibi, adı iddialı ancak içeriği iddiasız kitabın da yazarı. Prof Özsoy “İsrail tarafına hala ara ara atılan Hamas füzelerine gelince… Ergenekon türü yapılanmalar sadece bizde mi var sanıyorsunuz. O füzeleri atanlarla Danıştay’a saldıran zihniyet arasında fark var mı? Mesele kendi insanını kırdırmak olunca…” diyerek Filistinlileri, Ergenekon’a benzetti ya. Aferin Osman hoca aferin. Biraz daha okuyup işsiz kalsan, baltayı taşa vurmaz ve kardeşlerini şehir eşkıyalarına benzetmezdin!
 
Ve Ünal Tanık... Haber7’nin Genel Yayın Yönetmeni… “Yumruğu masaya vuran lider arayanlar” başlıklı yazısında, Başbakanı savunma uğruna “Türkiye, basiretsiz, kendi insanını İsrail’in bombalarına hedef yapan terörist ruhunu bırakmamakta direnen Hamas liderlerinin sözcülüğünü yapmıyor” diyor. Eleştirdiği Milliyet yazarı Kadri Gürsel’le, Ünal Tanık’ın Hamas’a bakışı arasında bir fark var mı? Her ikisi de “terörist” diyor.
 
* * *
Yahudi öğretilerinin tamamına Tora (Tevrat) denilmektedir. Ama “Tora” bizim anladığımız anlamda bir “Tevrat” değil. Tora, yazılı ve şifahi olmak üzere ikiye ayrılır.
 
Yahudiler şifahi Tora olmadan yazılı Tora’yı kabul etmezler ve izahını yetersiz görürler. Nil ile Fırat arasının kendilerine adandığına inanırlar. “Arz-ı Mevud-Adanan Yurt” bu batıl inanç, sözel Tora (tahrifin tahrifi) ile beslenen kirli bir hedeftir. Bu hedefe giden her yol Siyonazisler için mubahtır. Tıpkı “öldürmeyin(!)” gibi!
 
Bu zatların Nil’den haberleri yok diyelim. Fırat’tan da mı haberleri yok? İbrani faşistleri (siyonazistler) Filistin’i bütünüyle elde edebilirlerse (ki Hamas’ı yok etmeden bunu asla), sıra Irak (kısmen hallettiler), Lübnan, Suriye, Ürdün, Türkiye ve Suudi Arabistan’a yönelecekler. Hatta İran.
 
Hatay’a, Gaziantep’e, Kahramanmaraş’a, Adıyaman’a, Malatya’ya, hatta Mardin’e, Diyarbakır’a, Batman’a, Siirt’e, Şırnak’a, Bitlis’e, Van’a, Muş’a, Hakkâri’ye ve Medine-i Münevvere’ye yönelecek bu faşist terör.
 
Bu zatlar, Hamas’ın Türkiye’nin ileri karakolu olduğunun, Türkiye için, Medine-i Münevvere için, Şam için, Beyrut için, Amman için mücadele ettiğinin farkında değiller.
 
Hadi Ahmet Türk’ü ciddiye almayalım. Ya Milliyetçi Bahçeli, Atatürkçü(!) Baykal bunu göremeyecek kadar kör mü?
 
Ya Haber7’ciler? Kalemleri ile onlar bugün bu “faşist terörü” mutlu etseler de, Gazze’de bir kez daha görüldüğü üzere Siyonazizm terörü kimseyi ayırt etmiyor. Bu ateş onları da yakar.
 
Bunlar, terör devletinin işgali altında bir gün olsun yaşamanın ne olduğunu anlayamayacak kadar tuzu kurular.

 

İsim
Mail
Mesaj
Doğrulama: 8666558
 

Aynur Dilekmen | 29.04.2015 01:11:47 Tüm yazılarınızı okumaya gayret ediyorum. Rabbim sizi başımızdan ayırmasın. Siz ve sizin gibi şahsiyetlere ihtiyacımız var

Hikmetli Kıssalar Gençlere Hisseler
'Gülen Şeytanlar Tarihi' kitapçılarda
İyi Gıda Kötü Gıda
مكائد أبالسة الطعام Şeytan Ye Diyor'un Arapça baskısı çıktı
Şeytan Çıplak
Hangi Suyu İçmeli?
Ramazan Kitabı
Organ Nakli Hakkında Gizlenen Gerçekler
Yediklerimizin İçinde N(E) Var?
Müslüman'ın Diyeti
İletişim
Şeytan Ye Diyor - İnsan Ne Yemeli Ne Yememeli?
Deccal Tabakta

Moral Fm'de: İyi gıda iyi gelecek

+ Devamı


TVNET Sağlık Raporu'ndayız

+ Devamı


Kontv'de Düzlem programının konuğuyuz

+ Devamı


TV24'de küresel tuzakları konuşuyoruz

+ Devamı


Sultanbeyli'de konferans ve imza

+ Devamı


8 Ekim 2018 Ankara KAGEM Konferansı

+ Devamı


İFAM'da gençlerle buluştuk

+ Devamı


Ömer Öztürk Talebe Yurdunda konferans

+ Devamı