Anasayfaİletişim
  • Kemal Özer Kimdir?
  • Makaleler
  • Fotoğraflar
  • Videolar
  • Kitaplar
  • Programlar
Konya’da doğdu. Çeşitli basın yayın kuruluşlarında çalıştı. Bilişim firmalarında yöneticilik yaptı. Halen Yeni Söz Gazetesi’nin Genel yayın Yönetmenliği görevini yürüyor. Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi’nin Başkanı. Yayınlanmış 8 kitabı var. Yeni Söz’de ve çeşitli mecmualarda yazıyor. 2014 FETA ‘Emanet’ ödülüne layık görüldü.

Gülen, Koç, HDP, Beyaz Türk...

Makaleler11 Mayıs 2015 Pazartesi

Kemal Özer'in Yeni Söz Gazetesi'nin 11 Mayıs 2015 tarihli nüshasındaki köşe yazısı

Eskiden internet.com’un Türkiye ayağı olarak yayın yapan ‘turk.internet.com’ alan adı, turk-internet.com olarak değiştirilmiş.
 
Füsun S. Nebil’in editörlüğündeki site, Koç Grubu’na aitti. Hâlâ öyle mi bilmiyoruz. Ancak herkese akıl verip, ayar çeken sitenin bir künyesi bile yok. Tek bildiğimiz, hâlâ Nebil’in yönetiminde olduğu.
 
Burası bilişim konularında yayın yapan bir site olmasına rağmen, seçim öncesi, “siyasi algı yönetimi” hizmetine soyunmuş.
 
Çok az bir ziyaretçiye sahip olmasına rağmen yapıyor bunu. Demek ki, Ak Parti bu zümre için sıhhatlerini bozacak bir takıntıya yol açmış.
 
Bu sitede geçtiğimiz günlerde “Mart 2015 Raporu'na göre, AKP doğruluktan uzak, CHP ve HDP doğruya yakın, MHP kısmen doğru” değerlendirmesi başlıklı dikkat çekici bir haber yer aldı.
 
Belli ki seçim öncesi okurunu etkilemek istiyor. Bu yayının muhtevasına baktığımızda “Ortak Gelecek İçin Diyalog Derneği” diye bir oluşumdan söz ediliyor.
 
Kendi ifadelerine göre, güya bu derneğin herhangi bir partiyle ilişkisi yokmuş ve “Doğruluk Payı” adlı bir proje icra ediyorlarmış…
 
Dernekten Koray Kaplıca, 27 Mart’ta aynı siteye verdiği mülakatta, “HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş dışındaki siyasi liderlerin doğruluk payı derecesi sarıyı gösteriyor” demiş...
 
Basit bir İnternet taramasında karşımıza çıkanlar, her şeyi anlatmaya yetiyor ve maksatları hemen anlaşılıyor.
 
Yani reklâm karakteri Ali Desidero’nun, “gittim gördüm hepsi okumuş çocuklar” dediği gibi, bizde girdik, baktık aynen öyleler. Okumuş çocuklar hani…
 
Biri, Gülen’in Amerika’daki örgütlerinden biri olan “Turkish Coalition of America” adlı yerde staj yapmış. Diğeri, City University of New York at Brooklyn College’de lisans eğitimi almış.
 
Bir başkası, “Beyaz Türk” oluşumu olan “Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı (TÜSEV)”ında staj yapmış. Biri de, eski rektörü paralelci olarak nitelenen Medeniyet Üniversitesi’nde araştırma görevlisi vs. vs.
 
Bilemeyiz ama tesadüf değildir belki, derneğin “Ortak Gelecek” ve “demokrasi” logolarındaki tasarım ve renkler, HDP logosuyla büyük bir benzerlik içeriyor.
 
Bu “okumuş”ların Mart 2015 Raporu'na göre, Ak Parti doğruluktan uzakmış. CHP ve HDP doğruya yakınmış. MHP ise kısmen doğruymuş…
 
Paralel yapının haber ajansı Cihan’ın 16 Nisan’da servis ettiği ve “Bugün Gazetesi” başta olmak üzere aynı yapıyla ilişkili yayın organlarında yer alan, “Siyasetçiler konuşuyor, onlar doğruluğunu denetliyor” başlıklı haberde ise yakayı tümden ele veriyorlar.
 
Mezkûr haberde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Orta doğrulukta”ymış…
 
Sıkı durun, PKK’nın siyasi uzantısı HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ise “doğru” imiş. Böyle pazarlanıyor,  yerseniz tabi...
 
Bu kurgudan kim etkilenir, bu masalları kim ciddiye alır bilinmez, ama diyorlar ki, Selahattin Demirtaş, “dürüst(!),” diğerleri “yeterince dürüst değil!”
 
İlk kez parti olarak seçimlere giren HDP’nin barajı aşması için, tüm Ak Parti karşıtları ellerinden geleni ardlarına koymuyorlar görüyorsunuz.
 
Bütün çabaları, Ak Parti’yi iktidardan uzaklaştırmak. Olmazsa da anayasayı değiştirecek çoğunluğu elde etmesini engellemek. Ak Parti 376’yı aşarsa, kalpten gidecek çok kişi olacağa benziyor. İlk giden Gülen olur mu, olur!

Kaynak: Yeni Söz gazetesi

YAZIMIDA ADI GEÇEN DERNEKLE İLGİLİ GERÇEK YÜZLERİ GÖSTEREN GELİŞME

Yazımız sonrası twitter üzerinden tarafımıza tepki gösteren proje dernek, bugün (29 Mayıs) ateist Birgün gazetesinde çıkan haberle tekrar suç üstü oldular.

İşte o çapsız algı yönetimiyle ilgili marksist gazetedeki haberin küpürü


Bu yetmezmiş gibi, bu dernekle ilgili seçim öncesine dönük kısa bir taramadan CNNTürk, Bugün, STV gibi gibi malum yayın organlarında pazarlandıkları görülür.


İşte proje derneğin yöneticisinin yazımıza tepkisi ve aldığı cevap


 

İsim
Mail
Mesaj
Doğrulama: 2919573
 

Hikmetli Kıssalar Gençlere Hisseler
'Gülen Şeytanlar Tarihi' kitapçılarda
İyi Gıda Kötü Gıda
مكائد أبالسة الطعام Şeytan Ye Diyor'un Arapça baskısı çıktı
Şeytan Çıplak
Hangi Suyu İçmeli?
Ramazan Kitabı
Organ Nakli Hakkında Gizlenen Gerçekler
Yediklerimizin İçinde N(E) Var?
Müslüman'ın Diyeti
İletişim
Şeytan Ye Diyor - İnsan Ne Yemeli Ne Yememeli?
Deccal Tabakta

Moral Fm'de: İyi gıda iyi gelecek

+ Devamı


TVNET Sağlık Raporu'ndayız

+ Devamı


Kontv'de Düzlem programının konuğuyuz

+ Devamı


TV24'de küresel tuzakları konuşuyoruz

+ Devamı


Sultanbeyli'de konferans ve imza

+ Devamı


8 Ekim 2018 Ankara KAGEM Konferansı

+ Devamı


İFAM'da gençlerle buluştuk

+ Devamı


Ömer Öztürk Talebe Yurdunda konferans

+ Devamı