Anasayfaİletişim
  • Kemal Özer Kimdir?
  • Makaleler
  • Fotoğraflar
  • Videolar
  • Kitaplar
  • Programlar
Konya’da doğdu. Çeşitli basın yayın kuruluşlarında çalıştı. Bilişim firmalarında yöneticilik yaptı. Halen Yeni Söz Gazetesi’nin Genel yayın Yönetmenliği görevini yürüyor. Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi’nin Başkanı. Yayınlanmış 8 kitabı var. Yeni Söz’de ve çeşitli mecmualarda yazıyor. 2014 FETA ‘Emanet’ ödülüne layık görüldü.

Bir Sivil Toplum Önderi: Kemal Özer

Hakkında Yazılanlar10 Mayıs 2011 Salı

Kemal Özer, ‘bir sivil toplum önderi’ olarak her zaman takdire şayan işler yapıyor. Tüketiciler Birliği Konya Şube Başkanı olduğu dönemde, son derece etkili ve kamu yararını gözeten işler yapmıştı.

Kemal Özer, Hızlı Tren Projesi’nin adının bile anılmadığı, rafa kaldırıldığı bir dönemde projeyi Konya Hilton Otel’de (şimdiki Rixos) düzenlediği toplantı ile konuyu kamuoyunun gündemine getirmiş, tartışmaya açmıştı.

Konya milletvekillerinin bir kısmının karşı çıktığı bu önemli girişim daha sonra meyvesini verdi, Hızlı Tren yatırım programına alınarak inşaat süreci başlatıldı. Hızlı Tren’e karar verilmesi sürecinde Kemal Özer’in ve de Konya basınının kritik bir rol oynadığını söylemek abartı olmaz.

Kemal Bey, kamu yararı gözeten çizgisini Tüketiciler Birliği’nin ardından daha sonra da Gıda Güvenliği Derneği’nde de sürdürdü, toplumu bilinçlendirmeyi vazife edindi.

GDO, helal gıda, gıda hijyeni ve güvenliği alanında toplumsal bilinç-farkındalık oluşturmayı amaçlayan Kemal Özer’in bu alandaki ikinci kitabı, ‘Şeytan Ye Diyor!’ geçtiğimiz günlerde yayımlandı. Hayykitap yayınları arasında yer alan eser, ‘İnsan ne yemeli, ne yememeli’ sorusuna cevap veriyor. Kitapta gıdalarla ilgili dikkat edilmesi gerekenler tek tek örneklerle izah ediliyor.

Bu kıymetli eserinden ve çalışmalarından dolayı Kemal Özer’i tebrik ediyorum. Keşke her alanda ‘maskeleri düşürmeye, gerçeğin kapısını aralamaya ve toplumu bilinçlendirmeye’ kendini adayan Kemal Özer gibi sivil toplum önderleri olsa… 

Çetin Oranlı
Merhaba Gazetesi yazıişleri müdürü

 
(Çetin Oranlı'ya gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ederim)


İsim
Mail
Mesaj
Doğrulama: 867530
 

Hikmetli Kıssalar Gençlere Hisseler
'Gülen Şeytanlar Tarihi' kitapçılarda
İyi Gıda Kötü Gıda
مكائد أبالسة الطعام Şeytan Ye Diyor'un Arapça baskısı çıktı
Şeytan Çıplak
Hangi Suyu İçmeli?
Ramazan Kitabı
Organ Nakli Hakkında Gizlenen Gerçekler
Yediklerimizin İçinde N(E) Var?
Müslüman'ın Diyeti
İletişim
Şeytan Ye Diyor - İnsan Ne Yemeli Ne Yememeli?
Deccal Tabakta

Moral Fm'de: İyi gıda iyi gelecek

+ Devamı


TVNET Sağlık Raporu'ndayız

+ Devamı


Kontv'de Düzlem programının konuğuyuz

+ Devamı


TV24'de küresel tuzakları konuşuyoruz

+ Devamı


Sultanbeyli'de konferans ve imza

+ Devamı


8 Ekim 2018 Ankara KAGEM Konferansı

+ Devamı


İFAM'da gençlerle buluştuk

+ Devamı


Ömer Öztürk Talebe Yurdunda konferans

+ Devamı