Anasayfaİletişim
  • Kemal Özer Kimdir?
  • Makaleler
  • Fotoğraflar
  • Videolar
  • Kitaplar
  • Programlar
Konya’da doğdu. Çeşitli basın yayın kuruluşlarında çalıştı. Bilişim firmalarında yöneticilik yaptı. Halen Yeni Söz Gazetesi’nin Genel yayın Yönetmenliği görevini yürüyor. Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi’nin Başkanı. Yayınlanmış 8 kitabı var. Yeni Söz’de ve çeşitli mecmualarda yazıyor. 2014 FETA ‘Emanet’ ödülüne layık görüldü.

Bir okurun gözünde Müslüman'ın Diyeti

Hakkında Yazılanlar13 Ocak 2013 Pazar

Soyadıı bilmediğimiz Ankara'da yaşan Nurşah hanım, bloğunda Müslüman'ın Diyeti hakkında düşüncelerini kaleme almış. İşte Bir okurun gözünde Müslüman'ın Diyeti:

Okuduğum kitapları buraya yazmaya karar vermiştim ama uzun zamandır bu kararıma da uyamıyorum.
Buna okuduğum kitapları unuttuğumu farkettiğimde karar vermiştim.
Kardeşimle çocuk kitaplarından söz ederken Şeker Portakalı, Çocuk Kalbi ve Bir Şeftali Bin Şeftali'yi okuduğum halde hatırlayamadım ama sonra konusuna şöyle bir baktığımda aklıma geldi.
Demek ki dedim okuduğum kitaplar hakkında ufak anektodlar bana kitabın içeriğini unutmamak konusunda yardımcı olabiliyor. Hem belki okumak isteyen birilerine de buradan fikir vermiş olabilirim.

Bu kitabı aylak aylak Sakarya Caddesi NT mağazasında gezinirken gördüm. Öğrencilik yıllarımdan kalma bir alışkanlık işte, alacağım bi şey olmasa bile gider bi gezer çıkarım işte :)  Kitabı biraz kurcalayınca bir diyet kitabı değil, peygamber efendimiz ve sahabelerin hayatlarını, ve beslenme tarzlarını gayet mantıklı ve bilimsel tezlerle de harmanlayarak sunan bir kitap olduğunu gördüm ve hemen aldım. (Yanında bir de Nazan Bekiroğlu- Nun Masalları kitabını aldım ama onu beğenmediğim için yazmak istemiyorum)

Kitaptan aklımda kalanlar;

-Şişmanlık ve çok yemek peygamberimiz tarafından hoş görülmeyen bir şeydir, tembellik verir.
-Sabah kalkar kalkmaz güne 2 bardak su içerek başlamalıyız
- Her yemekten önce de içilen 2 bardak su az yemeye yardımcı olur
- Yemeğe pek tabii besmele ile başlanmalı eğer unutulursa yemeğin ortasında bir yerlerde hatırlanırsa "Bismillahi fi evveli ve ahiri" denilmeli ki şeytan bizim yemeğimize ortak olmasın
-Şeker yerine hakiki bal veya pekmez tercih edilmeli
-Mümkün olduğunca sanayi üretimi olan hazır gıdalardan uzak durulmalı, evde yapılan kek hazır alınan kekten muhakkak ki daha sağlıklı olur
- Zeytinyağı hem yemek hem de vücuda sürmek açısından  çok faydalı bir gıdadır
-Günde 2 öğünden fazla yenmemeli, sabah ve akşam öğünleri yenmeli
-Sebze ve meyveler mevsiminde tüketilmeli
-Misvak kullanmak alışkanlık haline getirilmeli
-Alkolsüz olduğu iddia edilen kola,gazoz vs. içeceklerden uzak durulmalı
- Beyaz un yerine kepeği alınmamış un kullanılmalı

Bunlar şimdilik aklıma gelenler. Açıkçası çok ama çok çok çok beğendiğim bir kitap. Ben her ne kadar ideal kiloda olmayıp biraz balık etli bir insan olsam da beslenme konusunda hassas olmaya çalışan ve çevremdekilerden de bu nedenle uzaylı muamelesi gören bir insanım.

Ben yaklaşık bi 5 yıldır filan bunun sünnet olduğunu bilmeden öğle yemeği yemiyordum ve açıkçası bu beni gün içinde çok rahat ettiriyordu. Girdiğim ortamlarda öğle yemeği yemediğimi söylediğimde "aaaa, neden? hiç olur mu öyle şey?" şeklinde garipsenmelere maruz kalıyordum. Halbuki benim yanımda gezdirdiğim tek bir elma veya bir kutu süt bana yetiyordu.

Yaklaşık 8 yıldır filan da ne bir fastfood dükkanından içeri girmişliğim vardır ne de ağzımı o kola denilen ne idüğü belirsiz şeye sürmüşlüğüm vardır. Bunu da yine içgüdüsel olarak ve kolanın kemiklerdeki kalsiyumu emdiği ve ilerleyen yaşlarda osteoporoz riskini arttırdığını duyduğumda bırakmıştım. Sonuçta mantıklı bir yanı yoktu tamamen laboratuvar ortamında üretilmiş siyah ve garip tadı olan bir sıvıyı içmemin benim vücudum için herhangi bir artısı yoktu, bıraktım gitti çok da memnunum.
Bir başka uzaylı muamelesi görüşümde bana ikram edilen baklavayı geri çevirişim konusundadır. Her seferinde "ben baklava sevmiyorum" dediğimde yine "aaa, baklava sevilmez mi" diye başlayan garip yanıtlarla karşılaşıyorum. Bi gün biriyle kavga edicem ama kiminle bilemiyorum :)

Kısacası bu kitaptan öğrenilecek çok şey var. Ben yanlışlarımı düzeltmeye çalışıyorum. Doğru yaptıklarımı da artık bilinçli yapıyorum en azından niyetimi doğrultmuş oldum ki sevabından pay alabileyim.

Kemal Özer'in diğer kitaplarını da merak ediyorum. Onları da okursam burada paylaşırım inşallah.

Hayırlı ve Sağlıklı günler olsun hepimize...

Allah'a emanet...

Kaynakİsim
Mail
Mesaj
Doğrulama: 9018295
 

MUSTAFA AYDEMİR | 19.02.2013 22:11:29 Kemal bey, 3 kitabınızı da okudum. Size emeklerinizden dolayı çok teşekkür ederim. Kitaplarınızdan çok istifade ettim. (NOT: Lütfen geleneksel.com.tr 'yi izleyin)

Emre ERDEM | 15.02.2013 18:26:15 Kaba taslak çoğu şey özetlenmiş burada. Tabi kitabı okuduğunuzda çok daha fazla bilgi sahibi oluyor ve yediğiniz içtiğiniz herşeye dikkat eder oluyorsunuz.Sadece Müslümanın Diyeti değil Kemal ÖZER'in tüm kitapları mutlaka okunması gerekenler arasında. Bende ilk olarak Deccal Tabakta kitabıyla tanıştım ve hayatımda o kadar çok şey değişti ki anlatamam. Tabi uzaylı muamelesi görmeden olmaz. İnsanlar uygulama kısmını pek sevmese de benim neden hazır tavuk, hazır yoğurt,hazır ayran,uht-pastörize süt vb. ürünleri yemediğimi sormadan edemiyorlar. Açıkladığımda ise tepki hep aynı; 'peki ne yiyeceğiz biz?,Onu yeme bunu yeme ölelim mi kardeşim...' gibi laflar duymaktan bıktım desem yeridir. Anlattığım zaman şaşırıp hayrete düşen insan sayısı çok fazla ama uygulama kısmına pek yanaşan yok.öncelikle Deccal Tabakta ile bir ömürlük uykudan uyanışa geçiyorsunuz.Gerçekleri tanıyıp olaylara nasıl yaklaşmanız gerektiğini herşeyin altında bir sebebin yattığını öğreniyorsunuz.Şeytan Ye Diyor kitabında ise gıdalar hakkında o kadar geniş bilgiye sahip oluyorsunuz ki işte en çok bu kitapla değişiyor hayatınız.Fakat bu kitabı bir anda okuyup bitirirseniz şok etkisi yapabilir.Çünkü herkesin bünyesi o kadar gerçeği bir anda kaldıramaz.O yüzden bu kitabı hergün azar azar okuyarak birkaç ayda bitirmenizi tavsiye ederim.Müslümanın Diyeti kitabında da Peygamber Efendimizden örnekler verilerek yeme-içme düzeninin sünnete uygun nasıl devam ettirileceği en güzel şekilde anlatılıyor.Henüz Yediklerinizin içinde N(E) Var? kitabı bugün elime ulaştı.Biraz göz attım bu da diğerleri gibi çok güzele benziyor.Sayın Kemal ÖZER'e çok teşekkür ediyorum.İnşallah devamı gelir bu kitaplarının.Müslümanım diyen herkesin bu kitaplarda yazan bilgileri öğrenmesi bence ŞART!!!.Çünkü :
''İnsan kendi yiyeceğine bir baksın''(Abese Suresi-24.Ayet)...

Hikmetli Kıssalar Gençlere Hisseler
'Gülen Şeytanlar Tarihi' kitapçılarda
İyi Gıda Kötü Gıda
مكائد أبالسة الطعام Şeytan Ye Diyor'un Arapça baskısı çıktı
Şeytan Çıplak
Hangi Suyu İçmeli?
Ramazan Kitabı
Organ Nakli Hakkında Gizlenen Gerçekler
Yediklerimizin İçinde N(E) Var?
Müslüman'ın Diyeti
İletişim
Şeytan Ye Diyor - İnsan Ne Yemeli Ne Yememeli?
Deccal Tabakta

Moral Fm'de: İyi gıda iyi gelecek

+ Devamı


TVNET Sağlık Raporu'ndayız

+ Devamı


Kontv'de Düzlem programının konuğuyuz

+ Devamı


TV24'de küresel tuzakları konuşuyoruz

+ Devamı


Sultanbeyli'de konferans ve imza

+ Devamı


8 Ekim 2018 Ankara KAGEM Konferansı

+ Devamı


İFAM'da gençlerle buluştuk

+ Devamı


Ömer Öztürk Talebe Yurdunda konferans

+ Devamı