Anasayfaİletişim
  • Kemal Özer Kimdir?
  • Makaleler
  • Fotoğraflar
  • Videolar
  • Kitaplar
  • Programlar
Konya’da doğdu. Çeşitli basın yayın kuruluşlarında çalıştı. Bilişim firmalarında yöneticilik yaptı. Halen Yeni Söz Gazetesi’nin Genel yayın Yönetmenliği görevini yürüyor. Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi’nin Başkanı. Yayınlanmış 8 kitabı var. Yeni Söz’de ve çeşitli mecmualarda yazıyor. 2014 FETA ‘Emanet’ ödülüne layık görüldü.

Basın Açıklamaları

Müslümanları Ramazan’da para ve midelerinin köleliğinden azat olmaya çağırıyoruz
Yaklaşan Ramazan ayı ile ilgili değerlendirmede bulunan Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi Başkanı Kemal Özer; “Ramazan’dan en az nasipdâr olanlar ne yazık ki Müslümanlardır” dedi.
7 Temmuz 2013 Pazar • Haberin Devamı
Sağlık Bakanlığı çıldırmış olmalı
Sağlık Bakanlığı’nın 'Anne sütü bankası' kurma girişimini değerlendiren Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi Başkanı Kemal Özer; “Sağlık Bakanlığı bu ülkenin Müslüman olduğunu unutmuş olmalı. Aksi halde böyle saçma ve riskli girişimi aklından bile geçiremezdi” dedi.
25 Şubat 2013 Pazartesi • Haberin Devamı
‘Kantin Devrimi’ sermayeye kurban edildi
Kola ve cipslerin okul kantinlerinde yeniden serbest bırakılmasını değerlendiren Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi Başkanı Kemal Özer; “Çocuklar ve dolayısıyla ülkenin geleceği küresel sermayenin çıkarlarına kurban ediliyor” dedi.
28 Ağustos 2012 Salı • Haberin Devamı
Şişmanlık günah mı?
Müslüman’ın Diyeti kitabım çıktıktan sonra, İzzet Çapa’dan röportaj talebi geldi. Memnuniyetle kabul ettim ve buluştuk.
29 Temmuz 2012 Pazar • Haberin Devamı
Gıda Hareketi’nden TGDF’ye GDO resti!
TGDF Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Rint Akyüz’un GDO ile ilgili açıklamalarına Gıda Hareketi’nden sert yanıt geldi. İşte ayrıntılar…
12 Haziran 2012 Salı • Haberin Devamı
Kürtaj cinayet değil katliamdır!
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu ve Avrupa Parlamenterler Forumu tarafından düzenlenen ‘Uluslararası Nüfus ve Kalkınma Konferansı’nda yaptığı konuşmasındaki; 'Kürtajı bir cinayet olarak görüyorum. Buna kimsenin müsaade etme hakkı olmamalı. Ha anne karnında bir çocuğu öldürürsünüz, ha doğduktan sonra öldürürsünüz. Hiçbir farkı yok' çıkışına, destekler artarak devam ediyor.
31 Mayıs 2012 Perşembe • Haberin Devamı
“Başbakanımız bu vahim tabloya el koymazsa; toplum el koyar”
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın gıda tağşişleri ile ilgili teşhirlerini değerlendiren Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi Başkanı Kemal Özer; “Gıda konusunda dünyanın en sabıkalı ülkelerinden biri olan Türkiye’de faturanın 8-10 firmaya kesilmesini asla doğru bulmuyoruz” dedi.
17 Nisan 2012 Salı • Haberin Devamı
Bu ne iş Mehdi Bey?
Biyogüven(siz)lik Kurulu’nun, 13 GDO’lu mısır çeşidinin ithalatına izin vermesini değerlendiren Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi Başkanı Kemal Özer; “Bir gün önce GDO’ya izin vermiyoruz diyen bakanlığın bir gün sonra 13 GDO’lu mısıra izin verdiği ortaya çıktı. Bu davranış, bu toplumunla alay etmektir” dedi.
24 Aralık 2011 Cumartesi • Haberin Devamı
‘Kantin Devrimi’ni destekliyoruz fakat…
Milli Eğitim ve Sağlık Bakanlıklarının okul kantinlerine yönelik aldığı kararı değerlendiren Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi Başkanı Kemal Özer; “Hiç kuşku yok ki, çok gecikmiş de olsa bu karar bir devrimdir” dedi.
11 Temmuz 2011 Pazartesi • Haberin Devamı
Domuz kanı haberleri doğruydu
Çayda domuz kanı iddiasını değerlendiren Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi Başkanı Kemal Özer; “Çaya domuz kanı eklendi haberleri, Türkiye’nin gıda fotoğrafının sadece küçük bir kesitidir” dedi.
24 Haziran 2011 Cuma • Haberin Devamı
İçme suyu: Kâhta’nın ölüm içeceği
Adıyaman Kâhta’nın içme suyu analizlerinin sonuçlarını açıklayan Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi Genel Başkanı Kemal Özer ve Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi Adıyaman Temsilcisi Mehmet Öztürk; “Kâhta’nın içme sularında ani ölümlere neden olabilecek kadmiyum ve bromat tespit edilmiştir. Bu analiz sonuçları, insanların yaşamının ciddi boyutta tehdit altında olduğunu göstermektedir” dediler.
28 Şubat 2011 Pazartesi • Haberin Devamı
Hükümetten herkese bir fil daha
Hükümetin ilaç reklâmlarını serbest bırakmasını eleştiren Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi Başkanı Kemal Özer; “Bu, Timur’un fil hediyesine benzeyen affedilmez bir hatadır!” dedi.
12 Ocak 2011 Çarşamba • Haberin Devamı
Hikmetli Kıssalar Gençlere Hisseler
'Gülen Şeytanlar Tarihi' kitapçılarda
İyi Gıda Kötü Gıda
مكائد أبالسة الطعام Şeytan Ye Diyor'un Arapça baskısı çıktı
Şeytan Çıplak
Hangi Suyu İçmeli?
Ramazan Kitabı
Organ Nakli Hakkında Gizlenen Gerçekler
Yediklerimizin İçinde N(E) Var?
Müslüman'ın Diyeti
İletişim
Şeytan Ye Diyor - İnsan Ne Yemeli Ne Yememeli?
Deccal Tabakta

Moral Fm'de: İyi gıda iyi gelecek

+ Devamı


TVNET Sağlık Raporu'ndayız

+ Devamı


Kontv'de Düzlem programının konuğuyuz

+ Devamı


TV24'de küresel tuzakları konuşuyoruz

+ Devamı


Sultanbeyli'de konferans ve imza

+ Devamı


8 Ekim 2018 Ankara KAGEM Konferansı

+ Devamı


İFAM'da gençlerle buluştuk

+ Devamı


Ömer Öztürk Talebe Yurdunda konferans

+ Devamı