Anasayfaİletişim
  • Kemal Özer Kimdir?
  • Makaleler
  • Fotoğraflar
  • Videolar
  • Kitaplar
  • Programlar
Konya’da doğdu. Çeşitli basın yayın kuruluşlarında çalıştı. Bilişim firmalarında yöneticilik yaptı. Halen Yeni Söz Gazetesi’nin Genel yayın Yönetmenliği görevini yürüyor. Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi’nin Başkanı. Yayınlanmış 8 kitabı var. Yeni Söz’de ve çeşitli mecmualarda yazıyor. 2014 FETA ‘Emanet’ ödülüne layık görüldü.

“Başbakanımız bu vahim tabloya el koymazsa; toplum el koyar”

Basın Açıklamaları17 Nisan 2012 Salı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın gıda tağşişleri ile ilgili teşhirlerini değerlendiren Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi Başkanı Kemal Özer; “Gıda konusunda dünyanın en sabıkalı ülkelerinden biri olan Türkiye’de faturanın 8-10 firmaya kesilmesini asla doğru bulmuyoruz” dedi.

Türkiye’nin gıda konusunda güvensiz bir ülke olduğunu belirten Gıda Hareketi Başkanı Kemal Özer; ülkemizde gıdaların sağlık, tağşiş, kimyasal kalıntı, zararlı katkı maddesi içerme, GDO içeriği ve dinî hassasiyetler açısından hiçbir özenin gösterilmediğini söyledi.

GIDANIN BESLEYİCİLİĞİYLE DEĞİL, ŞİRKETLERİN ÇIKARIYLA İLGİLİLER

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın bugüne kadar ki uygulamaları ve özellikle de son birkaç aydır yaşananların ilave bir söze hacet bırakmadığını dile getiren Kemal Özer; “Gelişmeler bir kez daha göstermiştir ki, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı gıdanın niteliği, yani besleyiciliğiyle değil, sadece ekonomik büyüklüğü ile ilgilenmektedir.

Bakanlığı, gıda meselesine toplumun sağlığı ve inançları açısından yaklaşmamakla suçlayan Gıda Hareketi Başkanı; “Bakanlığın tüm derdi ekonomik büyüklük ve rakamsal oyunlardır” dedi.

BAKANLIK SON 2 YILIN GIDA TERÖRİSTLERİNİ GİZLİYOR

Tablonun çok kötü olması nedeniyle Bakanlığın, 2010 ve 2011 yılında yapılan denetim sonuçlarını açıklayamadığını belirten Gıda Hareketi Lideri bu nedenle Bakanlığa dava açtıklarını açıkladı. Mehdi Eker’in yönettiği Tarım Bakanlığı’ndan hiçbir beklentimiz yok diyen Özer; “Bakanlığın son minik adımlarının hiçbir samimiyeti yok” diyor.

75 MİLYONLUK DEV BİR ÜLKEDE SADECE 9 TAĞŞİŞCİ Mİ VAR?

Aralarında Türkiye’nin en büyük gıda üreticilerinin de bulunduğu, 2012 yılının ilk 3 ayında yapılan denetimlerde binlerce üründe tağşiş, virüs ve bakteri bulunduğunu iddia eden Gıda Hareketi Lideri Kemal Özer; “Bir haber programı 25 numune alıp analiz yaptırınca yarısından fazlası sorunlu çıkarken, bir ülkenin Bakanlığı yılın ilk 3 ayı geride kalmışken sadece 9 firmanın tağşiş yaptığı veya sağlıksız ürün ürettiğini söylemesi ciddiyetten uzak olup, hem toplumla hem de üreticilerle alay etmektir” diyor.

EKER, TV PROGRAMI ÖNCESİ ELİNİ GÜÇLENDİRMEK İSTEDİ

Mehdi Eker’in son açıklamasının, katılacağı bir televizyon programının bir saat öncesine denk getirilmesini kara mizah olarak niteleyen Özer, açıklamasında şu görüşleri dile getirdi: “Sayın Eker program öncesinde elini güçlendirmek için on binlerce hilekârın içinden bir kaçını kurban seçmiştir. Olup biten bundan ibarettir. Tüm denetimler ile olumlu ve olumsuz tüm sonuçlar, ayrıntılarıyla açıklanmadığı müddetçe bu açıklamaların hiçbir kıymeti harbiyesi yoktur. Bu olsa olsa bakanlığın yerlerde sürünen itibarını kurtarma operasyonu olablir.

Bugün ürününde tağşiş olmayan, zararlı katkı maddesi kullanmayan, İslam dininde haram kabul edilen kaynaklardan elde edilen mâmul veya yarı mâmul madde içermeyen ürün bulmak neredeyse imkânsızdır.”

BAKANLIK İÇTEN İÇE KAYNIYOR

Bakanlığın birçok yöneticisinden kendilerine sürekli skandallarla ilgili bilgiler geldiğini açıklayan Özer; “Biliyoruz ki Bakanlık içten içe kaynamaktadır. Ancak çoğu yönetici rızkının korkusuyla susmakta. Mesela süt ve süt ürünlerinden tereyağını alıp margarin eklediği tespit edilen Türkiye’nin en büyük gıda üreticilerinin isimleri gizlendiği halde birkaç markanın ismi açıklanmıştır. Bunda nasıl bir iyi niyet olabilir? Bunun günü kurtarmak olduğu açık seçik ortadadır. Bakanlık iyi niyetli olsaydı, olumlu olumsuz tüm denetimleri düzenli olarak web sitesinden yayınlar, ne kadar denetim yapıldığı iyi ve kötü, olanca şeffaflığıyla kamuoyu tarafından görülürdü. Oysa mevcut açıklama biçiminin, siyasi bir mülahaza içerebilir olması bile tek başına, sorun olarak yeterlidir” dedi.

75 MİLYONU ALDAT, 10 BİN LİRAYLA KURTUL

Türkiye’de hem ‘mevzuat sorunu’, hem ‘yönetim sorunu’ olduğunu iddia eden Gıda Hareketi Başkanı; tağşiş için günlük yüz binlerce lira haksız kazanç elde eden bir işletme, hasbelkader yakalanırsa 10 bin lira ceza ödeyerek kurtulmaktadır. Bu sistemin kendisi hileyi teşvik etmektedir görüşünde.

MEHDİ EKER, BAŞBAKAN’I YANILTMAYA KALKTI

Hafızalarımızı yokladığımızda 19 Kasım 2010 günü Ak Parti grup toplantısında Mehdi Eker’in çelişkili rakamlar vermesi üzerine Başbakan Erdoğan, Eker’e hitaben: “Bana bildiğim matematiği unutturdun” diyerek tepkisini göstermişti. Başbakan’ı yanıltmaya kalkan birinin toplumu yanıltmasından daha doğal ne olabilir?” diyen Kemal Özer; “Hâlâ anlamadığımız şey Başbakan’ı yanıltmaya kalkan biri, nasıl olurda bakanlık koltuğunda kalmaya devam eder?” diye soruyor.

BALLI, LİMONLU, ÇİLEKLİ, SÜTLÜ DENİLEN ÜRÜNLER BUNLARI İÇERMEZ

“Glikoza bal aroması ekleyip satmak elbette sahtekârlıktır. Peki, ürünlerine yapay bal aroması ekleyip ‘ballı süt/çikolata/yoğurt’ diye satmak sahtekârlık değil mi?” diye soran Gıda Hareketi Lideri, piyasadaki sayısız ürün çilek içermediği hâlde çilekli, bal içermediği hâlde ballı, vişne içermediği hâlde vişneli, limon içermediği hâlde limonlu ifadeleriyle satılmakta ve Bakanlık da bunlara göz yummaktadır. Hatat teşvik etmektedir. Bu nasıl vicdan, bu nasıl adalet diye isyan etti. “Sağlık Bakanı, her dört çocuktan birinin psikolojik sorunu olduğunu belirtiyor. Gencecik bir çocuğun nasıl bir psikolojik sorunu olabilir” diyen Özer; “Çocuklara yedirilen bu sağlıksız ürünler bırakınız psikolojik sorunları, hem delirtir hem de öldürür” dedi.

VİŞNE RENKLİ ÜRÜNLER, BİTİN KANINDAN

“Müslüman bir ülkede, ürünlerinde E120 kodlu ‘Karmin/Kokhineal’ adlı minik bitlerden elde edilen renklendiricileri kullanan arsızların pirim yaptığı ve haberler karşısında kıllarını bile kıpırdatmadıkları bir ülkede, keşke tüm sorun salam ve sucuğa dana eti yerine hindi eti katmaktan ibaret olsa” dedi.

BAŞBAKAN’IN VİCDANINA SESLENİYORUZ

Başbakan Erdoğan’ın artık gıda sorununa el atması gerektiğini söyleyen Gıda Hareketi Başkanı Kemal Özer; Başbakan Erdoğan’ın artan sağlık sorunlarını, kısırlaşan toplumu, inancımıza aykırı gıda üretilmesine sessiz kalmasına anlam veremiyoruz. Bizim tanıdığımız Recep Tayyip Erdoğan, buna çoktan müdahale etmeliydi ama ne yazık ki hâlâ etmedi. Biz Sayın Başbakan’ın; hiçbir insanın, hiçbir canlının hak etmediği bu vahim tabloya müdahale etmesini sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.İsim
Mail
Mesaj
Doğrulama: 9791178
 

Hikmetli Kıssalar Gençlere Hisseler
'Gülen Şeytanlar Tarihi' kitapçılarda
İyi Gıda Kötü Gıda
مكائد أبالسة الطعام Şeytan Ye Diyor'un Arapça baskısı çıktı
Şeytan Çıplak
Hangi Suyu İçmeli?
Ramazan Kitabı
Organ Nakli Hakkında Gizlenen Gerçekler
Yediklerimizin İçinde N(E) Var?
Müslüman'ın Diyeti
İletişim
Şeytan Ye Diyor - İnsan Ne Yemeli Ne Yememeli?
Deccal Tabakta

Moral Fm'de: İyi gıda iyi gelecek

+ Devamı


TVNET Sağlık Raporu'ndayız

+ Devamı


Kontv'de Düzlem programının konuğuyuz

+ Devamı


TV24'de küresel tuzakları konuşuyoruz

+ Devamı


Sultanbeyli'de konferans ve imza

+ Devamı


8 Ekim 2018 Ankara KAGEM Konferansı

+ Devamı


İFAM'da gençlerle buluştuk

+ Devamı


Ömer Öztürk Talebe Yurdunda konferans

+ Devamı