Anasayfaİletişim
  • Kemal Özer Kimdir?
  • Makaleler
  • Fotoğraflar
  • Videolar
  • Kitaplar
  • Programlar
Konya’da doğdu. Çeşitli basın yayın kuruluşlarında çalıştı. Bilişim firmalarında yöneticilik yaptı. Halen Yeni Söz Gazetesi’nin Genel yayın Yönetmenliği görevini yürüyor. Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi’nin Başkanı. Yayınlanmış 8 kitabı var. Yeni Söz’de ve çeşitli mecmualarda yazıyor. 2014 FETA ‘Emanet’ ödülüne layık görüldü.

Bana kimse Demirel iyiydi dedirtemez

Makaleler22 Haziran 2015 Pazartesi

Kemal Özer'in Yeni Söz Gazetesi'nin 22 Haziran 2015 tarihli nüshasındaki köşe yazısı
 

Devlet bazen rutin dışına çıkar diyen birinden insan nasıl korunabilir bilemediğim için, bu sözlerin sahibi Demirel’in adı geçtiğinde, “Felak ve Nas” okumayı ihmal etmezdim.

Solcuların, Erdoğan’a saldırmak maksadıyla “gazeteciler hakkında dava açmazdı” diyerek meth-ü sena düzdükleri o zat, Müslüman gazeteciler hakkında çok sayıda suç duyurusu, ceza ve tazminat davası açmıştı.

Aslına bakarsanız geçen hafta ölen, Demirel'in bedeniydi. Binaenaleyh “o” zaten on beş yıldır siyasi mevta idi. O ömrünü ülkeye hizmete değil, kendisini siyaseten var eden localara ve küresel tefecilere adadı.  Bu yüzden hem Hak, hem de millet nazarında zaten ölüydü.

AMERİKA’DA EĞİTİLDİ

 “Köyden çıktı, demokrasi sayesinde başbakan ve cumhurbaşkanı oldu” edebiyatı işin masal yönü. Adam devşirme üstatları bunu üniversite yıllarında fark eder. İlk olarak “Fullbright bursu sonra da “Eisenhower Vakfı bursuyla gittiği Amerika’da rahle-i tedristen geçirilir.

Tüm dünyada ABD Büyükelçilikleri kanalıyla seçilen, siyasal ve toplumsal alanlarda etkin olmaya aday kimseler, bedeli ileri de “hizmet” olarak tahsil edilmek üzere desteklenir.

Kendi ülke ve değerlerine yabancılaştırılmak üzere seçilenler, Siyonist D. David Eisenhower adına 1954'de kurulan Eisenhower Vakfı gibi kuruluşlarca finanse edilirler.

Bugün bu vakfın Türkiye temsilcisi, gazeteci Murat Yetkin, mütevelli üyesi ise Rahmi Koç’tur. Neyse konumuz bu değil, mevta Demirel.

“Mevta” çünkü “merhum” Rahmet niyazını da içerdiğinden, iman ehli için kullanılır. Mevta ise ölmüş gitmiş herhangi biri için kullanılan bir sıfat.

Bazen “sağcı”, bazen “dindar” olarak takdim edilse de, açık seçik bir “şeriat düşmanı”ydı. Şimdi ardından ağıt yakan solcu ve liberal çevreler, onu badem gözlü olduğu için değil, İslam’la ve Müslümanlarla barışık olmadığı için sevmişlerdi.

Bakmayın öyle dava arkadaşlıklarını “yeni” fark etmiş gibi yaptıklarına. Sayfalarını günlerdir Demirel’e ayıran ve ardından ağıtlar yakan Cumhuriyet gazetesi ile Demirel aynı safta savaşıyordu.

Onlar aynı trenin, aynı vagonunun sağ ve sol cenahlarında seyahat ettiler. İngiltere’deki makinist, kimilerini vagonun soluna, kimilerini de sağına yerleştirmişti.

SAATÇİ MUSA DEMİREL’İ NEDEN KOVMUŞTU?

“Saatçi Musa”nın namını bilen bilir. “Bu Nurcular Demirel’de ne buldular, peşinden niçin ayrılmazlar anlamış değilim” diyen Saatçi Musa, gençlik yıllarında Demirel’e “Sen çok yaramaz, çok tehlikeli bir adamsın, bu memleketin başına bela olacaksın.  Kardeşim, bir daha buraya gelip huzurumuzu kaçırma” diyerek kovar ve bir daha yolları kesişmez.

Genel Başkanı orgeneral Ragıp Gümüşpala’nın tartışmalı ölümünün üzerine, Adalet Partisi 30 Kasım 1964’de olağanüstü kongreye gider. Genel başkan adayları Süleyman Demirel ve o sırada partinin genel başkan vekili, aynı zamanda diğer bir Ispartalı olan Sadettin Bilgiç’tir.

MASON DEMİREL GENEL BAŞKAN

Masonluk belgesine rağmen Demirel seçilir ve o Demirel, 28 Şubat’da sivil hükümetten değil, askerden yana tavır alır.

Abdullah Gül’ün aday olduğu Cumhurbaşkanlığı seçiminde, 367 maskaralığına destek verir.

Dahası DYP Kocaeli eski Milletvekili İsmail Hakkı Amasyalı’nın, o dönemki ifşaatına göre, 27 Nisan muhtırasından 6 ay önce emekli paşalarla toplantı yapar. Ramazan’da yapılan bu toplantıda şaraplar içilir.

Demirel’e, Erbakan’a yönelik darbe hazırlığından söz eden, dönemin 1. Ordu Komutanı Orgeneral Necdet Timur, “Efendim tabandan gelen sıkıntı var. Bir muhtıra verilecek, size bir görev düşebilir” diyor. Yani 27 Mayıs 1960'tan sonra, İsmet İnönü’yü göreve çağıran askerler, bu kez de Demirel'i, İsmet Paşa rolüne hazırlarlar.

ONE MINUTE’TEN RAHATSIZDI

Ama hükümet, 27 Nisan bildirisine karşı dik durunca, plan tutmaz. Demirel de 8. kez koltuğa dönemez.

Tayyip Erdoğan’ın Davos'taki “one minute” çıkışını eleştiren Demirel şöyle der: “Uluslararası meselelerde birtakım faturalar çıkar. Bu faturaların nerede, ne zaman, nasıl çıktığının çok farkına varamazsınız…"

O mevta Demirel, dağdan gelip “Başörtüsü gericiliktir. Üniversiteye başı örtülü giremezsin. Başı bağlı okutulan yerlere git, Arabistan’a falan…” diye kovmaya kalkmıştı bağın sahiplerini.

Sadece bu kadar olsa iyi, oysa o “başörtüsüne izin versek bunlar bununla yetinmez, yarın İslam’ın uygulanmayan diğer rükünlerini de ister” diyerek şöyle devam ediyordu, “Bu şeriat arayan İslamî cereyanlara göre, din ile devlet ayrılamaz. Dinin kuralları aynen uygulanmak durumundadır. Uygulanan çağdaş hukukun kurallarına, 'Biz İslam’ı yaşamak istiyoruz, İslam’a uygun değildir' deyip onlara da itiraz edebilecekler…”

“272 AYET ÇAĞIMIZA UYMUYOR”

Cumhurbaşkanlığı makamını işgal ettiği günlerde ise “Kur’an’da şeriat ve cihat ile alakalı 272 ayet çağımıza uymuyor” diyerek izhar eder inançsızlığını.

Demirel’in günlerini yaşamamış olanlar için abartılı gelebilir, ama onun heybesine biriktirdiği günahları yazmaya kalksak sayfalar yetmez. Ah o mekânların dili olsa da bir konuşsa… Ama şu an Demirel’in gittiği diyarda onlarda konuşacak. Bir bir sayıp dökecekler günah galerisini.

Şimdi günlerden hesap…

28 Şubat’ta Ankara’da yapılan eylemlerde “Çankaya’nın şişmanı, İslam’ın düşmanı” sloganlarına eşlik etmiş biri olarak, ülkemin en az 40 yılını çalmış birine hakkımı helâl edecek değilim. Onun tabiriyle bana kimse 'Demirel iyiydi' dedirtemez! 

Kaynak: Yeni Söz

Eisenhower Vakfı ve Türkiyeİsim
Mail
Mesaj
Doğrulama: 2854600
 

ayşe sönmez | 23.06.2015 13:47:51 bu adam yıllarca müslümanların oylarını sömürdü huzuru mahşerde yakasına yapışıcaz inşallah


Gökhan KİRMAN | 23.06.2015 13:47:51 Kaleminiz zeval görmesin çok güzel bir yazı. Görülen ancak yazılamayanı yazmışsınız. Allah razı olsun.

servet akın | 23.06.2015 13:47:51 güzel yazı
helal

FİKRET | 23.06.2015 13:47:51 ohhhhh elinize kolunıza sağlı bu vatan hainlerini ifşa edecsinizki herkes bilsın görsün ne kansız olduklarını tabiki gittiği yerde hesap verecek tabiki cezasını cekecek iş ki bunu bileler şu anki durum da aynı giden zat gibi çok yetişmiş vatan hayini var saymakla bitmez neyse RABBİM bizleri bu tür insanlara muhtaç etmesin ülkemizide bunlara teslim etmesin

sayıl karaca | 23.06.2015 00:57:26 elinize sağlık bu insanların çoğu bunları görmüyor ya da isine gelmiyor bu adamın namazı bile kılınmaz mason yani yağudi uşağı siyasilerden mason olmadığını bilmeyen yok mehmet görmez efendi neden kıldırdı bu adamın namazını pehgamber efendimiz kıldırırmıydı kesinlikle hayır muhafazakr siyasiler bile metiyeler düzdü bu adama bunu da anlamış değilim ecevit demirel bunlar aynı uşaklar..

celal karaoz | 23.06.2015 00:57:26 Ağzına sağlık tam söylemek isteyipte beceremediğim cümleleri kurmuşsunuz.yaşasın zalimler için cehennem

Ali Marsil | 23.06.2015 00:57:26 Tebrik ederim bu yazdıklarına katılıyorum. Sizi uzun zaman dır takdirle takip ediyorum çok istifade ediyorum çalışmalarınızda

yüksel oduncu yıldız | 23.06.2015 00:57:26 Kemal bey çok güzel bir yazı olmuş. Kaleminize ve yüreğinize sağlık. Dobra dobra Demirel hakkındaki gerçekleri yazmışsınız. Allah razı olsun.

Raşit Sert | 23.06.2015 00:57:26 Demirel demokratik olmayan sistemin maskesi rolünü yıllarca oynadı, ne gerekiyorsa vazifesini güzelce yaptı. Vatandaş nezdinde bu yüzden bir değeri yok

Basri Öz | 22.06.2015 16:07:56 Demirel'i iyi tanıyanlardanım Ben 1963 doğumlu biri olarak banada Demireli kimse iyi detirdemez Allah ona götürdükleri ile muamele etsin ben hakkımı helal etmiyorum

Necmettin KARATAY | 22.06.2015 16:07:56 Tebrik ediyorum hocam kaleminize sağlık bu kadar güzel analizler ve tespitler mükemmel.

Mert yıldırım | 22.06.2015 15:38:22 Ağzınıza yüreginize sağlık hocam çok dogru bize kimse demirel iyi dedirtiremez...

NIHAT KAYA | 22.06.2015 14:26:01 Secgili kemal bey ben almanyada 33 yildir kimyaci olarak calisiyorum sizi takip ediyorum cok güzel seylere imzanizi atiyorsunuz yanliz siyaset politika ya karisirsaniz hem kendinize hemde vermis oldugunuz degerli hizmete zarar vermis olursunuz bence siz gida üzerine daha cok bilgilendirme üzerine calismanizi dahada basarili olacagina inaniyorum
saygilarimla Nihat Kaya
almanya

Hikmetli Kıssalar Gençlere Hisseler
'Gülen Şeytanlar Tarihi' kitapçılarda
İyi Gıda Kötü Gıda
مكائد أبالسة الطعام Şeytan Ye Diyor'un Arapça baskısı çıktı
Şeytan Çıplak
Hangi Suyu İçmeli?
Ramazan Kitabı
Organ Nakli Hakkında Gizlenen Gerçekler
Yediklerimizin İçinde N(E) Var?
Müslüman'ın Diyeti
İletişim
Şeytan Ye Diyor - İnsan Ne Yemeli Ne Yememeli?
Deccal Tabakta

Moral Fm'de: İyi gıda iyi gelecek

+ Devamı


TVNET Sağlık Raporu'ndayız

+ Devamı


Kontv'de Düzlem programının konuğuyuz

+ Devamı


TV24'de küresel tuzakları konuşuyoruz

+ Devamı


Sultanbeyli'de konferans ve imza

+ Devamı


8 Ekim 2018 Ankara KAGEM Konferansı

+ Devamı


İFAM'da gençlerle buluştuk

+ Devamı


Ömer Öztürk Talebe Yurdunda konferans

+ Devamı