Anasayfaİletişim
  • Kemal Özer Kimdir?
  • Makaleler
  • Fotoğraflar
  • Videolar
  • Kitaplar
  • Programlar
Konya’da doğdu. Çeşitli basın yayın kuruluşlarında çalıştı. Bilişim firmalarında yöneticilik yaptı. Halen Yeni Söz Gazetesi’nin Genel yayın Yönetmenliği görevini yürüyor. Sağlık ve Gıda Güvenliği Hareketi’nin Başkanı. Yayınlanmış 8 kitabı var. Yeni Söz’de ve çeşitli mecmualarda yazıyor. 2014 FETA ‘Emanet’ ödülüne layık görüldü.

ABD, Filistin’i tanıyacak hatta İsrail de!

Makaleler5 Eylül 2011 Pazartesi

Herkes, ABD’nin Filistin devletini tanımayacağını düşünüyor. İsrail’in tanımasını ise kimse aklından bile geçirmez.
Obama’nın 11 Mayıs 2011 günkü, “İsrail ve Filistin, 1967’deki sınırlara geri dönmeli. Yapılacak toprak değişimlerinde, sınırların güvenliğinin sağlanabilmesi için, iki taraf arasında bir anlaşmaya varılmalı” açıklamasını hatırlayınız.
 
Bu açıklama başta İsrail olmak üzere tüm Siyonist çevreleri “haklı” olarak rahatsız etti. Doğaldır ki bu kadarcık geri adım bile, Siyonizm’in gelecek hedefleri için tehlikeydi ve bu nedenle Obama’yı tehdit ettiler.
 
Bu açıklamanın mürekkebi bile kurumadan, Netanyahu Beyaz Saray’a gelerek, Obama ile görüşmüş, hatta ABD Senatosu’nda konuşarak onlarca kez alkışlatılmıştı.
 
Obama yönetimi görünürde geri adım atar gibi yapıp, Siyonist PR örgütü AIPAC toplantısında ‘67 sınırları’ ile ilgili sözlerini yumuşattı.
 
İki hafta önceki “Dünya ve Türkiye nereye sürükleniyor?” başlıklı yazıda, ‘derin’ ve ‘milli’ olmak üzere iki Amerika’dan söz etmiştik.
 
Milli Amerika’yı temsil eden Obama grubunun temel hedeflerinden birinin, Amerika’yı İsrail kamburundan kurtarmak olduğunu hatırlatalım. Ancak, Amerika’nın genine işlemiş bu beladan kurtulmak o kadar kolay değil.
 
Sanırım kimse, Filistin’in bağımsızlığının, BM Genel Kurulu’nca tanınması yönünde başlattığı girişimin, Abbas yönetiminin medeni cesaretinden kaynaklandığını düşünmüyordur. Ardında güçlü bir siyasi irade olmadan böyle bir girişim başlatılamaz. Üstelik Abbas böyle bir riske zaten girmez.
 
Bu girişim, Türkiye’nin desteği olmaksızın da yürüyemez. Türkiye’nin, Mavi Marmara raporu sonrasında açıkladığı yerinde ve haklı 5 maddelik müeyyide ile Başbakan Erdoğan’ın bu ay içinde Gazze’ye yapacağı ziyaret, bu planın parçalarından biri olmalı.
 
ABD’de 2012’de başkanlık seçimi var. Küresel sermaye, ‘derin Amerika’yı temsil eder ve ABD seçimlerinde belirleyici güçlerin başında yer alır. Bu sermayenin tümü olmasa bile ezici kısmının Siyonist ailelerden olduğu, geri kalanlarının da bu yapı tarafından kontrol edildiği herkesin malumu.
 
Yükselen Türkiye -ki onun önünde artık hiçbir güç duramaz- işbirliğiyle, ABD kendi kamburlarından kurtularak, 2012 seçimini de kazanmak istiyor. Obama yani milli Amerika’nın bu seçimleri kaybetmesi demek, yüksek sesle “dünya çok dingin, yeni ve kanlı bir savaş şart” diyen derin Amerika çetelerinin kazanması demektir ki, buna kimsenin tahammülü yok.
 
Geliyorum dese de, kimsenin bu hızla beklemediği ‘Arap Baharı’, İsrail’i de önüne almış sürüklüyor. Yeni nesil İsrail gençlerinin kan istemediği ve Siyonist planları umursamadıklarını da görmek gerek. İsrail’i diri tutacak duvarları, direnmeden iktidarını teslim eden Zeynel Abidin bin Ali yıktı.
 
Aslında ‘Arap Baharı’nın gerçek kahramanı: Bin Ali’dir ve bu hakkı teslim etmek gerek. Bin Ali geleceği çabuk görüp, direnmedi ve onun bu davranışı Mısırlıları, Libyalıları, Suriyelileri, Yemenlileri, Bahreynlileri, İranlıları hatta İsraillileri umutlandırdı ve ‘Bahar’ı hızlandırdı.
 
Bu Bahar, İsrail’i de kuşatmış durumda. Bu baharın ardından uzun bir yaz gelecek. Çünkü 20. yy’ın konjonktürel yapısı çöktü. Bu çöküş, Arap rejimleri kadar, İsrail ve derin ABD’nin hatta BM gibi küresel yapıların çöküşünü de getirecek.
 
Bu gelişmelerden, milli Amerikancılar mutlu olmalı. Obama’nın, 67 sınırlarına dönülmesi istediği de bunun göstergesi olabilir. Kimse, ABD’nin açık açık Filistin devletini istemesini beklememeli. Ak Parti hükümeti İsrail’e bugün yaptığını, 2007 öncesinde yapabilir miydi? Elbette yapamazdı. Aynı durum, Obama yönetimi içinde geçerli.
 
Tüm dünyanın desteklediği bir Filistin’i, ABD tek başına engelleyemez. Zaten, Obama’nın engellemek istemediği de açık. Derin Amerika’nın, Obama yönetimi içindeki sözcülerinin açıklamaları bizi yanıltmamalı.
 
BM heyetinin İsrail’in devlet terörünü savunan raporu, aslında BM’nin, sürece yapabileceği çok hayırlı bir hizmet oldu. Bilinen ama görünmez bir el, süreci mazlumların lehine yönlendiriyor.
 
Tarihte ilk kez İsrail’in burnu sürtüldü. İlk kez bir güç, bu mahalle kabadayısının burnunu ve onurunu yerlerde sürtüyor. Açık edemeseler bile, ABD’de dâhil tüm dünya bundan çok mutlu. Herkes, Türkiye’ye minnettar.
 
Netice de BM, insanlık için hayırlı sonuçlar doğuracak bir rapora imza attı. Türkiye altında kalmadı ve gereğini yaptı.
 
İsrail, çevresinde Suriye dışındaki tüm hamilerini kaybetti. Şimdi hem İsrail hem de Suriye dört bir yandan yumruk yemiş boksör gibi. Artık Suriye rejimini, İsrail bile ayakta tutamaz. Son günlerini yaşayan II. Esad rejimi, İnşaAllah, kendi kibir ateşinde yakında yok olacak.
 
Hüsnü Mahalli bile -TVnet’teki son programında- Baas rejiminin kadim dostu Hizbullah Lideri Nasrallah’ın da, Esad rejimini eleştirdiğini ve uyardığını hatta İran’ın da artık Esad’ın ardında olamayacağının sinyallerini verdiğini belirtti. Öyle ki, Mahalli gibi biri dahi, Esad’ın sonunun geldiğini söyleyecek duruma gelmişse, Baas rejimi gerçekten bitmiştir.
 
Bu durumda, ABD’nin önünde Filistin’i tanımaktan başka seçenek yok. Dahası, çok zor olacak olsa da, İsrail’in de başka seçeneği yok. Yoksa bu baharın polenleri, İsrail’i kendi halkına boğdurur. Çok yakında, İsrail’de de rejim değişikliği olacağını görmek gerekiyor. Hele Obama tekrar kazanırsa, bu horozun ibiğini tümden keserler.
 
www.twitter.com/ozerkemal
www.kemalozer.com
 

İsim
Mail
Mesaj
Doğrulama: 6384101
 

ercan durukan | 09.12.2012 23:18:02 amerika ile israil arasındaki stratejik ortaklık israilin bölge ülkeleri ile kavga etmesi sebebiyle sona erdi.amerikanın bölgede tek ortağı türkiyedir.filistin devletinin tanınması alman ve fransız kalesine atılmış bir gol dür.israilin yeni ortakları almanya ve fransadır onun için filistini israil tanıyamaz ancak amerika tanımak zorundadır.

Ahmet Eren | 28.09.2011 13:24:24 Futbolda bir terim var, iyi olan kazansın. Eğer maksat safi bu dünya ise sonucunu amma hayra amma şere kullansın çalışan kazanacaktır. Öylede olması gerek. Eğer israilliler çok çalışıyorsa onların kazanması gerekir biz yatıyorsak.

Recep Garip | 06.09.2011 17:43:39 Öyle Umuyorsun ama kazın ayağı öyle değil. inşallah umduğun olur.

Hikmetli Kıssalar Gençlere Hisseler
'Gülen Şeytanlar Tarihi' kitapçılarda
İyi Gıda Kötü Gıda
مكائد أبالسة الطعام Şeytan Ye Diyor'un Arapça baskısı çıktı
Şeytan Çıplak
Hangi Suyu İçmeli?
Ramazan Kitabı
Organ Nakli Hakkında Gizlenen Gerçekler
Yediklerimizin İçinde N(E) Var?
Müslüman'ın Diyeti
İletişim
Şeytan Ye Diyor - İnsan Ne Yemeli Ne Yememeli?
Deccal Tabakta

Moral Fm'de: İyi gıda iyi gelecek

+ Devamı


TVNET Sağlık Raporu'ndayız

+ Devamı


Kontv'de Düzlem programının konuğuyuz

+ Devamı


TV24'de küresel tuzakları konuşuyoruz

+ Devamı


Sultanbeyli'de konferans ve imza

+ Devamı


8 Ekim 2018 Ankara KAGEM Konferansı

+ Devamı


İFAM'da gençlerle buluştuk

+ Devamı


Ömer Öztürk Talebe Yurdunda konferans

+ Devamı